Sunday, June 18, 2006

Genta Ismajli Possessiv Euro Grand Prix Video 2006

Gentiana Ismaili Posesive Video

The Albanian participant in EuroVideo Grand Prix 2006, Genta Ismajli was born in one of the most beautiful cities in Kosovo. She has started her musical studies since elementary school in Chicago. She is continuing her education at a private Academy for Solo Singing.

Beautiful and charming, Genta reflects a strong character when she is on stage.
She comes on stage as a summer breeze, and performs like a storm.

She became very famous and loved by the public since the first time she came on stage. She has won many awards, in between which: first place in Kenga Magjike 2005, Netet e Klipit 2006 where she won first position, which allowed her to represent Albania in the European Music video Festival.
Genta Ismaili Posesive Video

21 comments:

Genta Ismaili Me Hare said...

goooooooo on Gentaaaa genta ismaili Possessive you are the best you should have won 1st pix. Anyway you did good

sara said...

gentiana{genta}je shume e mrekullueshme dhe shpresoj qe ndo nje nate te vish ne pro radio92{profm92}ne gv{gostivar}ne se doni qe ta hapni web faqen tone shkruani:www.proradio92.com\pro
nga sara e vogel te dua shum genta

Anonymous said...

Genta je e jashtezakonshme dhe kengetarja me e bukur me kenge ritmike. Ti ngjjet si mami im nga tiparet, dhe ne te degjojme 100 times in a day. motra ime kercen si ti. Edhe une te them se je kengetarja me e mire e Shqiperise dhe Kosoves, dhe ti e meriton me te vertete te jesh fituese e festivaleve dhe uroj qe te te shohim vitin tjeter ne Eurovisio. Une jam nga Korca por jetoj ne Kanada, Bye, bye!!!!

Anonymous said...

genta je me e mira prej qe ki ardh prej amerikes e ki rezu adelinen ne 0 ti je bo ma e mira me vjen keq qe po te thom per adelinen po edhe adelina eshte e mir edhe ka kenge ma te mira por si ti nuk ka genta ma te mir si ti tu duuuuuu shummmm kam pas qef me ardh me kendu ketu ne peje nje her me te pa se je shum me e bukur
te ka pas qef me te pas moter ty ..... vetem vazhdo qeshtu ti je nr 1 ---*-*-*-* tung vanesa krenarja anna

Anonymous said...

E PO TI SI THUA KSHTU PER ADELINEN
SI PAS MENDIMIT TIM TI NA QENKE E MARR SE ME ADELINEN NUK KRAHASOHET
ASKUSH SEPSE KOSOVA KA VETEM NJE
YLL E AJO ESHT ADELINA ISMAJLI E KJO SI THUA TI GENTA E KA KALUAR ADELINEN PER ARSYE SE KA ARDHUR NGA USA KJO NUK KA RENDSI FARE SE NGA VJEN UNE E PLQEJ EDHE GENTEN
POR JU DUHET TA KUPTONI NJEHER SE KUR ADELINA MERREJ ME MUZIK GENTA NUK EGZISTONTE FARE SOORY GENTA EDHE JU LUTEM SHUM JU QE DONI TE SHKRUANI NDONJE TE PA VERTET PER ADELINEN KENI TURP PREJ VETES SE JUAJ SE AJO ESHT YLL BOTEME PLOT RRESPEKT DJ. NGA NY.USA.

Anonymous said...

HEY TI SHTRIG

ADELINA ÈSHT NJÈ KURHT E MADHE

SI TI HAJT MERNI 2 BURRA DHE SHKONI ME

I QI NÈ KREVET BITCH ARSCHLOCH

SCHLAMPE NUTTE

GENTA ÈSHT MA E MIR MA E MIR SE ADELINA BICH

ADELINA ICH HASSE DICH DU BICHGENTA ICH LIEBE DICH

GENTA I LOVE YOU

DU BIST DIE BESTE GENTABYE BYE CIAO

Anonymous said...

Adelina you are e BITCH. du HUERE DROGE KIND GANG GO üebe..du chasch ned singe..geg GENTA hesch du kei chance du BITCH!!!!! I LOVE YOU GENTA

Anonymous said...

uha qa jeni tu thon allahile nuk krhasohet be adelina me GENTEN kur ka kendu adelina genta ishte tu u rrugav rrugve tamerikes tash ka ardh kosov po dredhohet diqysh po zhvishet dhe teper po rregullohet e po duket diqysh po adelina asht yll dhe askush nuk mun tja kaloj

Anonymous said...

uha nuk krahasohet Adelina me genten se kur ishte adelina sken genta ishte tu u rrugav rrugve tamerikes me zezak tash ka ardh kosov po rregullohet teper po del veq brusffallta e po duken diqysh gjoksat e saj se ajo fetyren si shtig bre e ka,2000 vjet jet me ja dhon zoti gentes ajo prap adelinen nuk munet me mrri e leje mo me kalo

Anonymous said...

GENTA je si lop dhe leje qe po i vjedh kenget por po mundohesh te vjedhesh edhe garderoben ,kercimin prej shakires hhahahhaha oj stok ti me shakiren kerka sje ato lecka qe i ke vesh ne kengen dridhen ishin kopju nga shakira hahahahahahah palidhje shum

adhuruese e flaket said...

Allahile a jeni normal!? Nuk po iu ka hije me sha idolin e te tjereve!Secili njeri e ka shijen e vet.
Mu me pelqen edhe Adelina edhe Genta edhe Zanfina! Po qa po shkruni sene palidhje. ADELINA,ZANFINA dhe GENTA ju dua shum!!!!!

Anonymous said...

hi genta ti je ma e mira shum mir kcen edhe knon tung nga teuta je shum nice genta

Anonymous said...

Veq Vazhdo Gent se je ma e Forta..! Mos Ta Nin se Qka Folin Kta Katunart se Krejt Ta Kan Inati..!!!! mE krahasu Adelinen me TY - Adelina Sosht Hiq Kurgjo Bash HIQ..!!! MASI JAM EDHE UNE E GJILANIT TE DUA SHUME I LOVE YOU ICH LIEBE DICH ---- YLLZA XX

Anonymous said...

genta ma e fforta ne te gjitha pikpamjet

Anonymous said...

Genta shum bukur kendon dhe shum bukur dukesh, veq vazhdo qashtu. A din kush me me tregu ku mundem ti gjej fotografit e Adelines, Gentes dhe Medes ne internet? Faleminderit

Anonymous said...

ahaah krejt qato nejezi qe e kan sha genten sjon normal.......
ju krejt kulla jeni....po gelosoni ne genten dhe skini jet......kush i ka nervat me shkru qe genta shkon me zezak...oj budalllic a ki jet a shka .....ti kejt lop tu koke

fv said...

genta je numer 1 vec vazhdo keshtu te duam shum gostivari

Anonymous said...

hej qka po thush ti qe adelina ma e mir se genta nejse te dyat jane tmira po ski nevojme ofendu genten a u bo

Anonymous said...

oj genta je e mrekullushme veq vazhdo nuk ka shanca me ta kalu askush je e bukur te dua kenget e tua me pelqejn shum sidomos sa ilaqe dhe poseiv edhe nje her ne vit smun me ta kaluar askush me bukuri dhe me tona me muzik dhe tona te pershendes te dua shum jeta

Anonymous said...

oooooh je e mrekullushme e qart je volla veq kush ta ka inati veq vazhdo te amo je e bukur shum as adelina nuk munet me ta kalu hahha

Anonymous said...

tung genta je shum e bukur a kerkush nuk mun me ta kalu ty a adelina as nuk te afrohet ty moj se ajo eshte kurv je kengetarja ma e mir edhe kush fol keq per genten krejt pja kan inatin se genta qysh kcen e qysh dridhet adelina as sun i afrohet gentes per mu drish tung genta te duas shum shum qao nga duresa