Saturday, March 04, 2006

Adelina ismaili tallava Video


Adelina Ismaili

MP3 Downloads
 1. Adelina Ismajli - 100% Zeshkane
 2. Adelina Ismajli - Amaneti
 3. Adelina Ismajli - Cigarxhiu i Vogel
 4. Adelina Ismajli ft.Zanfina - Dy Motra Ni Frajer
 5. Adelina Ismajli - Hero i Tragjedise
 6. Adelina Ismajli Feat Sabri Fejzullahu - Vet Me The te Dua
 7. Adelina Ismajli - Kangen Ma Kan Vra
 8. Adelina Ismajli - Moj e Majra
 9. Adelina Ismajli - Oj Lulja Bliit
 10. Adelina Ismajli - Mbretereshe
 11. Adelina Ismajli - Mirdita
 12. Adelina Ismajli - Mbretereshe e Robereshe
 13. Adelina Ismajli - Nga Zeroja Ne Fitore
 14. Adelina Ismajli - Sajzeza
 15. Adelina Ismajli - Shko ne RS
 16. Adelina Ismajli - Shko
 17. Adelina Ismaili - Shota
 18. Adelina Ismajli - Sma Ni Hiq
 19. Adelina Ismajli - Trendafili me Ere
 20. Adelina Ismajli - 21 Here
 21. Adelina Ismajli - Ah Kasandra
 22. Adelina Ismajli - Big Xig
 23. Adelina Ismajli - Biznismeni
 24. Adelina Ismajli - Frajerices
 25. Adelina Ismajli - Hajde Qiko per Darke
 26. Adelina Ismajli - Me Motor
 27. Adelina Ismajli - Nuk Jam Seks Bombe
 28. Adelina Ismajli - Per Ty Djale
 29. Adelina Ismajli - Prej Vranjevci n'Dardani
 30. Adelina Ismajli - Rroka Mandolinen
 31. Adelina Ismaili - Best Remix
 32. Adelina Ismajli - Live Shqiperi Oj nena Ime
 33. Adelina Ismajli - Vetem per Ty
 34. Adelina Ismajli - Ushtrine Time Do Ta Bej
 35. Adelina Ismajli - Jetoj Se te dua
 36. Adelina Ismajli - Mbylli Syt

5 comments:

DinoMerlin said...

Ska me Adelinen......

Anonymous said...

ik mos te sheh kush he dhia e marevcit se na flliqe ski lishje me kendu

Anonymous said...

Adelina, te perkrah ne aspirata e tua si kengetare, si femer profesionaliste, por me pengon SHUME, qe fare nuk priton qe ne keget e tua qe duhet te jene shqipe, te perziesh melos jo-shqip.!!!!
e verej te njejten tendence me Zanfinen, a nuk mendoni se e keni tepruar me keto kenge arabo-turko-indiane????
gjithe diten tallava e shund e kiq, e kenge te ngjashme qe skane asgje te bjene me muziken dhe melosin origjinal shqiptar...
ndohta dikush tjeter nuk do te kuptonte por prej teje qe ke profesionin dhe pergatijen arsimore ne muzike te kisha apeluar qe te ndermarresh dicka..dhe qe kenget e tua si shqiptare te kete tinguj shqiptar!!!!

Anonymous said...

Harrova te shtoj , se ti, si nder kengetaret e para pop te kesaj gjenerate tashme aq te zgjeruar, do te duhej te jesh SHEMBULL, MODEL, sesi ruhet muzika....besoj se nuk do te duhej te shtoj se shume kenge shiqptaresh jo se nuk nuk tingellojne SHQIP, por nuk tingellojne as si muzike Evropiane!!!

Anonymous said...

Best regards from NY! »